Schooldays.ie - Ireland's Online Resource for Parents & Teachers

Parenting & Education in Ireland

Schooldays.ie - Ireland's Online Resource for Parents & Teachers

Parenting & Education

× Home Parents Associations About Us
.
Log in Register Forgot password? ×

Experienced Primary teacher available for July Provision in Dublin/ Kildare area

re : Experienced Primary teacher available for July Provision in Dublin/ Kildare area           reply
08/06/2015 16:31 - Primary Tutors & July Provision
-----------------------------------
Hi Natalia,
We are looking for a July provision tutor for our 6 year old son. We live in Tallaght. If interested please contact me on 0877436038.



re : Experienced Primary teacher available for July Provision in Dublin/ Kildare area           reply
03/06/2015 12:09 - Primary Tutors & July Provision
-----------------------------------
Please contact Roisin at 01 8844563 - tutor required north Dublin for autism unit pupils



Experienced Primary teacher available for July Provision in Dublin/ Kildare area           reply
22/05/2015 19:39 - Primary Tutors & July Provision
-----------------------------------
I am an enthusiastic and motivated primary school teacher with 5 years experience. I have experience working with children in mainstream and special needs settings. I have gained experience working with children with various needs such as visual impairment, ASD and significant language difficulties.

I am fully qualified and registered with the Teaching Council. I am available throughout the month of July and have my own transport so I am very willing to travel. C.V available on request.

Please contact me if you would like more Information.

francisn@tcd.ie

Thank you,
Natalia




re : Experienced Primary teacher available for July Provision in Dublin/ Kildare area           reply
05/06/2015 18:05 - Primary Tutors & July Provision
-----------------------------------
Hi are you still available? I´m in Tallaght Dublin, my son is six and has Autism, 0879724559




discussion forum terms & conditions


;